Kultúra

Recenzia knihy: The Woman in Cabin 10

Pozor! Táto kniha nie je vhodná pre osoby krátko pred uzávierkami, osoby s malými deťmi alebo osoby v partnerskom vzťahu. Varujem vás, nečítajte ju!

V opačnom prípade budete musieť termíny preložiť a deti s mužom poslať na víkend k svokre. Lebo vy sa už budete plaviť na desaťkajutovej lodi Aurora rovno za severskými fjordmi. Cítite, ako sa vám s vlasmi pohráva morský vánok a v ušiach vám šumí šampanské. Na palube je spolu s vami vskutku exkluzívna klientela. Osobní priatelia majiteľa lode Lorda Bullmera a novinári, ktorí majú za úlohu opísať "maiden voyage", teda prvú plavbu tejto luxusnej lode.

Mladá novinárka Lo Blacklock sa hneď v prvú noc stane svedkom vraždy, ktorá sa mala uskutočniť vo vedľajšej kajute číslo 10. Tá je však od začiatku plavby prázdna, a keďže nikto z cestujúcich ani z posádky po spustení alarmu a následnej prehliadke nechýba, jej svedectvu nikto neverí. Lo Blacklock sa preto identitu obete a vraha rozhodne vypátrať sama. Zdôveriť sa niekomu je nemožné, vrahom môže byť z tej hŕstky cestujúcich a posádky úplne každý. Klaustro - krimi prostredie á la Vražda v Orient Exprese podľa Agathy Christie len zosilňuje napätie a na svoje si prídu aj tie z vás, ktoré preferujú tak populárny "nordic noir". Viac už nepoviem (utekám do knižnice), len, že kniha bola celkom určite predložená do češtiny a na známom slovenskom internetovom portáli sa dá kúpiť aj v angličtine za celkom slušnú cenu.

Britská autorka Ruth Ware tento rok vydala svoju tretiu knihu - opäť krimi - The Lying Game. Na začiatok roka 2018 je pripravená jej ďalšia! Ruth Ware zaujala hneď svojim debutom In the Dark Dark Wood, ktorý sa vďaka Reese Witherspoon dostane do filmovej distribúcie na budúci rok. Práva na sfilmovanie The Woman in Cabin 10 sú už tiež predané. Máme sa teda na čo tešiť.